Formalnie decyzja jeszcze nie zapadła. Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego rozstrzygnięcia należy się spodziewać na początku stycznia.
Według informatora "Pulsu Biznesu", Przyjazne Państwo ma zastąpić komisja deregulacyjna, a jeśli nie powstanie, projekty deregulacyjne będą przygotowywane w ministerstwach. Bardzo prawdopodobne jest też powołanie komisji ds. reform zapowiedzianych przez premiera w expose.
Przedstawiciele największych organizacji biznesowych, z którymi rozmawiała gazeta, nie żałują komisji Palikota. Według nich przeforsowała ona wprawdzie kilka dobrych regulacji, ale generalnie efekty jej działania są słabe.