Minister edukacji nadal nie podpisała rozporządzenia o organizacji roku szkolnego. Dyrektorzy narzekają, że nie mogą zaplanować pracy szkół - pisze "Dziennik Polski".

Nowe rozporządzenie ma wejść w życie jeszcze w tym roku szkolnym. Choć mamy już koniec września, nadal nie zostało nawet podpisane przez minister edukacji.To chaos organizacyjny - denerwuje się Barbara Nowak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie. O tym, jak będzie wyglądał rok szkolny, uczniowie i ich rodzice powinni zostać poinformowani już na początku września, tymczasem nadal nie możemy niczego zaplanować - dodaje.

Projekt rozporządzenia jest gotowy od ponad miesiąca. Przeszedł już niezbędne konsultacje społeczne, ale nadal pracują nad nim prawnicy. Przewidujemy, że rozporządzenie będzie przygotowane do podpisu ministra na przełomie września i października. To kwestia kilku dni - mówi Bożena Skomorowska z biura prasowego MEN. Tymczasem jego wejście w życie spowoduje spore zmiany w szkołach. Planuje się bowiem, że dyrektorzy dostaną do własnej dyspozycji kilka dni w roku, które będą mogli ogłosić dniami wolnymi w swojej szkole - zaznacza "Dziennik Polski".