RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rozmowy ostatniej szansy. Kolejarze dogadają się z rządem?

Piątek, 20 stycznia 2012 (12:09)

Będzie strajk Przewozów Regionalnych? Decyzja zapadnie po trwającym w Warszawie kolejarskim szczycie. W rozmowach ostatniej szansy biorą udział kolejowe związki, samorządowcy i resort transportu.

Rozmowy ostatniej szansy. Kolejarze dogadają się z rządem?

Z rozmów naszego dziennikarza ze związkowcami wynika jednak, że szanse na porozumienie jest niewielkie. Kolejarze domagają się od rządu, by przedstawił kompleksową wizję funkcjonowania przewozów pasażerskich w Polsce. Nie podoba im się to, że samorządy tworzą konkurencję dla Przewozów Regionalnych.

Jeśli związkowcy nie usłyszą jasnych deklaracji, a jedynie zapewnienia, obietnice czy zaproszenia do kolejnych rozmów, uznają, że rząd zerwał szczyt kolejowy. To będzie równoznaczne ze strajkiem na kolei. W całym kraju mogą stanąć blisko 3 tys. pociągów Przewozów Regionalnych.


Źródło: RMF FM
Tagi: kolej
chcesz widzieć więcej artykułów od RMF24? dodaj w Google

Najważniejsze Fakty

Zobacz również

Dalsza część artykułu pod materiałem video: