W Kielcach trwają Międzynarodowe Targi Rowerowe BIKE EXPO. Organizatorzy przekonują, że jest to największe spotkanie branży w Europie Środkowo-Wschodniej. W siedmiu halach prezentuje się 230 firm z 10 krajów. Oglądać można najnowsze modele rowerów topowych marek, wśród nich górskie, do jazdy miejskiej, dedykowane płci pięknej, czy elektryczne. Jest też wszystko to co profesjonalnemu cykliście się przyda, a więc odzież, kaski, osprzęt czy odżywki.

Wystawcy podkreślają, że branża rowerowa w Polsce dynamicznie się rozwija, ale i podejście klientów się zmienia. Są coraz bardziej świadomi, wiedzą czego chcą, nie szukają najtańszych produktów, ale są gotowi wydać trochę więcej, by jeździć komfortowo, bezpiecznie i na dłuższych dystansach - mówił Robert Krzak z firmy zajmującej się sprzedażą rowerów i odzieży sportowej. Dodaje, że w ofercie jego firmy są profesjonalne buty dla rowerzystów za które trzeba zapłacić około 1,5 tysiąca złotych, jednak nie ma problemu z ich sprzedażą.

W tym roku na BIKE EXPO w Kielcach widać większe zainteresowanie rowerami elektrycznymi. Choć na polskich ulicach tego typu jednośladów wciąż jest niewiele, ich sprzedawcy mówią, że to się zaczyna zmieniać. Producenci kuszą też nowościami.    

Estetyka jest ważna, ale możliwości jeszcze bardziej. Wśród nowości mamy rower z wbudowanym silnikiem, który potrafi rozpędzić rower niemal do 50 kilometrów na godzinę. Ceny dobrych rowerów elektrycznych zaczynają się u nas od czterech tysięcy złotych - powiedział Grzegorz Szczygiel z firmy zajmującej się sprzedażą rowerów elektrycznych.

Szaleństwo nowych produktów, nowych wzorów, kolorów dla wszystkich tych, którzy są pozytywnie zakręceni na punkcie rowerów - tak o wystawie mówi Dariusz Michalak z Targów Kielce. W rozmowie z RMF MAXXX dodał, że tegoroczna ekspozycja jest rekordowa. Sami jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że udało się zorganizować wydarzenie, które wyrasta na lidera w tej części Europy, bo w Polsce już od lat jesteśmy niekwestionowanym liderem w organizacji targów rowerowych - stwierdził Michalak.

Bike Expo na Targach Kielce potrwa do soboty. Ostatniego dnia wystawa będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających, nie tylko dla ludzi z branży. Imprezie towarzyszy zlot rowerów nietypowych.


Michał Michta (j.)