Dwaj rosyjscy pseudokibice, którym sąd zawiesił we wtorek odbywanie kary za udział w zamieszkach podczas Euro, otrzymali nakaz natychmiastowego opuszczenia Polski. Mężczyźni mają też pięcioletni zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.

Nakaz niezwłocznego opuszczenia terytorium Polski przez rosyjskich kiboli został wydany przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności. Cudzoziemcy opuszczą Polskę pod konwojem Straży Granicznej jeszcze dziś - poinformowała w środę późnym popołudniem rzeczniczka Kozłowskiego, Ivetta Biały.

W uzasadnieniu decyzji o wydaleniu Rosjan z Polski napisano, że ich dalszy pobyt w kraju stanowiłby zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zgodnie z wnioskiem, mężczyźni zostaną wpisani przez szefa Urzędu ds. Cudzoziemców do wykazu osób niepożądanych oraz Systemu Informacyjnego Schengen na okres 5 lat. W tym czasie nie będą mogli wjechać do krajów strefy Schengen- podkreśliła rzeczniczka wojewody.

Sąd zawiesił kary więzienia dla dwóch kiboli

We wtorek warszawski sąd zawiesił kary więzienia wobec dwóch rosyjskich pseudokibiców, skazanych za udział w zamieszkach przed meczem Polska-Rosja w czasie Euro 2012. Na wolność wyszli skazany na 3 miesiące więzienia i ukarany dwuletnim zakazem stadionowym Dimitrij A. oraz Paweł L., skazany na 2 miesiące za kratkami.

W więzieniu wciąż pozostaje natomiast jeden Rosjanin, który odsiaduje wyrok 2 miesięcy pozbawienia wolności.