Dramat ośmioosobowej rodziny z Wydartowa koło Trzemszna w Wielkopolsce rozegrał się w nocy z poniedziałku na wtorek. Nad ranem poddasze ich domu stanęło w płomieniach. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Mieszkańcom udało się ewakuować przed przyjazdem straży, ale pożar rozprzestrzeniał się z minuty na minutę. Na miejsce dotarły jednostki straży z Trzemeszna, Mogilna, Kruchowa i Gniezna. W sumie osiem zastępów strażaków.

W pożarze doszczętnie spłonęło poddasze budynku i strych. W wyniku akcji gaśniczej, po zalaniu wodą zniszczona została część mieszkalna domu. Budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Część mieszkalną będzie można odbudować, ale według wstępnej oceny - ściany szczytowe budynku trzeba rozebrać i postawić na nowo.

Poszkodowana rodzina znalazła schronienie w gminnej świetlicy. Ruszyła też internetowa zbiórka na rzecz pogorzelców. Urząd Miasta w Trzemesznie założył specjalne konto na ten cel.

Numer rachunku: 29 1020 4027 0000 1502 1506 1144 (Gmina Trzemeszno, ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 2, 62-240 Trzemeszno z dopiskiem “POMOC DLA POGORZELCÓW").

Uruchomiona została też zbiórka publiczna na stronie pomagam.pl.

(nm)