W trudnych czasach epidemii Polacy coraz częściej szukają wiarygodnych informacji. Na RMF24.pl i w Faktach RMF FM podajemy wyłącznie sprawdzone informacje, dementujemy plotki - co zostało docenione przez internautów. Według badania Data Science i Publicis Groupe, "za najbardziej wiarygodny serwis informacyjny uważany jest portal RMF24.pl.

Według badania Data Science i Publicis Groupe - zrealizowanego we współpracy z Incredible Inspirations i Grupą naTemat - 85 proc. Polaków przyznaje, że czerpie informacje, czytając materiały w prasie, czy internecie. Na dalszych miejscach znajdują się telewizje, materiały wideo w sieci czy media społecznościowe. 61 proc. internautów wchodzi na serwisy informacyjne bezpośrednio, 56 proc. korzysta z wyszukiwarek internetowych.

Za najbardziej wiarygodny portal informacyjny użytkownicy uznali RMF24.PL.

Jak wynika z badań opublikowanych przez Wirtualne Media, różne czynniki wpływają na wybór materiałów przez internautów. 66 proc. badanych wskazało że interesujący tytuł, 31 proc. interesujące zdjęcie, zaś 32 proc. zadeklarowało, że czyta artykuł ponieważ publikuje go ich ulubiony portal.

RMF24.pl z największym wzrostem

W zeszłym tygodniu (9-15.03) czołowe serwisy informacyjno-publicystyczne osiągnęły o wiele wyższą odwiedzalność niż średnio w lutym - pisały Wirtualne Media.

Jak wskazują statystyki publikowane przez portal, RMF24.pl po bardzo dużym wzroście wysunęło się przed Wyborcza.pl, RadioZET.pl i naTemat.pl. Sekcja RMF24.pl z informacjami i publicystyką osiągnęła wzrost o 2,22 mln użytkowników (126,7 proc.) i 11,66 mln odsłon (213,2 proc.) - czytamy.