W stolicy po wakacjach zaczną się największe od lat utrudnienia - informuje "Życie Warszawy". Złożą się na nie m.in. start budowy drugiej linii metra, zwężona al. Niepodległości, Popiełuszki bez tramwajów, zamknięte Okęcie.

We wrześniu zacznie się największa inwestycja: budowa metra między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim. 11 września Metro Warszawskie zapowiada zamknięcie ul. Prostej między Karolkową i rondem Daszyńskiego. Znacznie większe utrudnienia związane z drugą linią czekają warszawiaków w przyszłym roku, kiedy wstrzymany będzie ruch na Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej i skrzyżowaniu przy Dworcu Wileńskim.

Do 31 sierpnia nie uda się też skończyć prac na torach wzdłuż al. Niepodległości. W efekcie aż do 19 września tramwaje nie pojawią się na torach między Nowowiejską i Woronicza, a samochody będą się mijały w gigantycznym korku na jednym pasie na wysokości Filtrów i Politechniki Warszawskiej.

Przez trzy najbliższe weekendy utrudnienia czekają też pasażerów samolotów. Z powodu remontu skrzyżowania pasów startowych na Okęciu loty przeniosą się m.in. do Łodzi, Krakowa i Gdańska. Utrudnienia w rejonie lotniska skumulują się w pierwszy weekend września, kiedy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zamknie skrzyżowanie ul. Żwirki i Wigury z 17 Stycznia. Powód - przebudowa ul. 17 Stycznia i Cybernetyki.

Jesienią ma ruszyć budowa południowej obwodnicy Warszawy, przez co al. Krakowska w miejscu planowanego węzła zostanie zwężona.