Katowicka policja szukała osób, które w środę późniejszym popołudniem pomagały potrąconej na przejściu dla pieszych kobiecie. Jak się okazało, jest ona nosicielka wirusa HIV. W czwartek po południu poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję.

Apel katowickiej policji okazał się być wyjątkowo skuteczny. Do tamtejszej komendy, po informacji m.in. na antenie radia RMF FM, zgłosił się mężczyzna, który wczoraj pomagał potrąconej na przejściu dla pieszych kobiecie. 

Jak się okazało jest ona nosicielką wirusa HIV. Dlatego ów mężczyzna był pilnie poszukiwany. Policja już rozpoczęła procedurę, aby jak najszybciej zajęli się nim lekarze.

Chodziło o wypadek z ulicy Brynowskiej w Katowicach. Doszło do niego w środę około godziny 17:30. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca audi potrącił kobietę.

Na pomoc potrąconej kobiecie ruszyli świadkowie jeszcze przed przyjazdem ratowników. Jak informowała policja, co najmniej jedna osoba mogła mieć kontakt z krwią rannej. Dopiero w szpitalu okazało się, że kobieta jest nosicielką wirusa HIV.

(j.)