38-letni mieszkaniec Lublina wykorzystywał kobiety poznane na portalu randkowym, aby w nieuczciwy sposób zarobić na ich łatwowierności. Wystarczył mu podpisany przez nie dokument in blanco. Policjanci zatrzymali oszusta.

Mężczyzna miał specyficzny sposób na zarabianie pieniędzy. Najpierw poznawał młode kobiety na portalu randkowym, później nawiązywał z nimi bliższy kontakt wzbudzając ich zaufanie, po to, aby później je wykorzystać do sprytnego wyłudzenia sporych sum pieniędzy.38-latek zaciągał u nich pożyczki, które miały być potwierdzone odpowiednim dokumentem. Kobiety podpisywały ten dokument in blanco, który był następnie przerabiany przez oszusta w taki sposób, aby wynikało, że to on pożyczył im pieniądze. Według policjantów poszkodowane zostały dwie kobiety oszukane na kwotę co najmniej 26 tys. zł. 

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Prokuratura w Lublinie przedstawiła mężczyźnie 16 zarzutów za oszustwo i wypełnienie dokumentu opatrzonego cudzym podpisem bez zgody podpisanego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(zz)