Były marszałek Sejmu i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski będzie wykładowcą Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. „Ma on unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych i jesteśmy mu wdzięczni, że chce podzielić się z nami swymi spostrzeżeniami, które z pewnością wzbogacą naszą społeczność” - napisał w komunikacie prasowym prof. Grzegorz Ekiert, dyrektor Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda.

Radosław Sikorski obejmie na prestiżowej amerykańskiej uczelni funkcję tzw. "senior fellow". Jego rolą, jak wyjaśniono w komunikacie, będzie angażowanie się w intelektualne życie uczelni m. in. poprzez udział w seminariach i dyskusjach z kadrą naukową i studentami oraz wzmacnianie powiązań w Centrum pomiędzy teorią a praktyką, co ma umożliwić społeczności akademickiej oraz kadrze uczenie się od siebie nawzajem. Będzie to stanowisko typu "non-resident", czyli niewymagające stałej obecności na uczelni.

Jestem zaszczycony, że będę mógł dzielić się swym doświadczeniem w polskiej i europejskiej polityce z amerykańską kadrą naukową i studentami - napisał cytowany w komunikacie Radosław Sikorski Podążanie za prawdą, o czym mówi motto Harvardu, jest zawsze ekscytujące - dodał.

(mn)