Radosław Fogiel rezygnuje ze stanowiska rzecznika PiS. Zapowiedział to w rozmowie z Polsat News. Według PAP najprawdopodobniej zastąpi go Rafał Bochenek.

W najbliższym czasie można się spodziewać zmiany - tak o rezygnacji ze stanowiska rzecznika PiS mówił w Polsat News Radosław Fogiel. Poseł został ostatnio przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych. Jak tłumaczył, chce się skupić na nowych obowiązkach i powoli będzie przekazywał "pałeczkę rzecznikowania". Stąd zmiana na stanowisku rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

Fogiel zapewnił, że nie ma innych powodów jego rezygnacji. Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna w ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę - mówił.

Kto będzie nowym rzecznikiem partii? Jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny zdecyduje - odparł Fogiel.

Fogiel został rzecznikiem PiS w czerwcu. Zastąpił na tym stanowisku Anitę Czerwińską, która została wtedy wiceszefową resortu rodziny. Wcześniej Radosław Fogiel był wicerzecznikiem tej partii.

W najbliższą środę zbierze się Komitet Polityczny PiS, który ma dokonać zmian na stanowisku rzecznika partii. Największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Rafał Bochenek - wynika z informacji PAP ze źródeł w partii. Bochenek to były rzecznik prasowy rządów: Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Obecnie jest posłem PiS.