Seria potrąceń na przejściach dla pieszych w woj. śląskim. W Mysłowicach na pasach kierujący samochodem osobowym uderzył w wózek z rocznym dzieckiem. W Raciborzu kierowca samochodu dostawczego potrącił na przejściu trzy nastolatki. Na szczęście w obu przypadkach nie skończyło się to tragicznie.

Jak informuje śląska policja do obu zdarzeń doszło w miniony weekend. W Mysłowicach, na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierujący samochodem osobowym uderzył w wózek z rocznym dzieckiem.  Na szczęście badania w szpitalu nie wykazały u niego obrażeń - informuje dziennikarz RMF FM Marcin Buczek.

W Raciborzu kierujący samochodem dostawczym omijał inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić nastolatki. Kierowca dostawczaka potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Dwie z nich miały uraz głowy, jedna nogi. Wszystkie wypisano już ze szpitala.

Policja przypomina - wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych, czy omijanie pojazdu, który już się zatrzymał przed przejściem, aby umożliwić pieszemu przejście na drugą stronę drogi to manewry, które mogą być tragiczne w swych skutkach. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu rzadko kiedy kończy się szczęśliwie. Spośród państw Unii Europejskiej Polska jest krajem, w którym ginie na drogach najwięcej pieszych.