​Zwykły spacer można zamienić w ciekawą przygodę. W cyklu Twój Weekend w Faktach RMF FM proponujemy wam questing czyli zabawę, która przypomina podchody. Wystarczy kartka z zagadkami (quest), coś do pisania i można ruszać. Pierwszy swój quest przygotował właśnie Park Śląski w Chorzowie. Nosi tytuł "Spacer z dostojnym Jorgiem".

Listę zagadek można pobrać ze strony internetowej Parku Śląskiego. Moderatorem zabawy jest Jorg, czyli generał Jerzy Ziętek, były wojewoda katowicki, który zainicjował budowę parku. Oprowadza po nim spacerowiczów i przedstawia kolejne zadania. Zabawa polega na docieraniu do różnych miejsc, rozwiązywaniu zagadek i wpisywaniu rozwiązań w odpowiednie pola.  

Jeśli wszystkie będą poprawne, można odczytać hasło. Parkowy spacer z zagadkami trwa około 50 minut. Niewykluczone, że w najbliższym czasie powstaną kolejne części parkowego questingu. Nie ma wątpliwości, że największy śródmiejski park w Polsce jest idealny na tego typu przedsięwzięcia. Mamy do dyspozycji 640 hektarów - podkreśla Kamila Okoń, jedna z autorek questingu w Parku Śląskim. 

TU MOŻESZ POBRAĆ LISTĘ ZAGADEK DO QUESTINGU

(md)