RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przypadkowy kierowca uratował bielika

Publikacja: Czwartek, 2 marca (13:28) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Mieszkaniec świętokrzyskiej gminy Radoszyce zauważył ptaka leżącego przy drodze. Nie przejechał obok niego obojętnie. Przeniósł w bezpieczne miejsce i powiadomił policjantów.

Uratowanym ptakiem okazał się bielik- ptak objęty ścisłą ochroną gatunkową w Polsce.

Miał "obrączkę" z numerem seryjnym nadanym w Gdańsku.

Bielik trafił do Ośrodka Ptaków Drapieżnych przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.

(ug)

Źródło: RMF/Policja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: