Wstępna opinia sekcji zwłok 2-miesięcznego niemowlęcia wskazuje, że przyczyną śmierci było uduszenie gwałtowne - podała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Martwe dziecko przyniosła do komisariatu 31-letnia kobieta.

To, w jaki sposób doszło do uduszenia dziewczynki, rozstrzygną dodatkowe badania związane z sekcją zwłok.

Wawryniuk poinformowała PAP, że 31-letnia matka dziecka nie została jeszcze przesłuchana.

Ze względu na irracjonalne zachowanie kobieta przebywa teraz w szpitalu i jest poddana konsultacjom psychiatrycznym. Oczekujemy na informacje na dotyczące stanu jej zdrowia - wyjaśniła rzeczniczka gdańskiej prokuratury.

Niewykluczone, że 31-latka miała depresję poporodową

W czwartek wieczorem do jednego z komisariatów policji w Gdańsku przyjechała młoda kobieta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami - jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM - miała przyznać, że pozbawiła życia swoje dziecko. Jak dodała, niemowlę przywiozła ze sobą i ma je w samochodzie.

Okazało się, że dziecko nie oddycha. Policjanci próbowali prowadzić akcję ratunkową. Niestety nie przyniosła ona skutku.

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM, niemowlę nie miało żadnych widocznych oznak przemocy. Nasi rozmówcy podkreślają, że dziecko było zadbane, a rodzina nie była znana policji.

Z naszych ustaleń wynika, że kobieta była w bardzo złej kondycji psychicznej. Nie można wykluczyć, że miała depresję poporodową. Ten wątek zbadać mają specjaliści.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Masz silne myśli samobójcze, z którymi sobie nie radzisz? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc.

Zgłoś się do Izby Przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.

Masz kryzys? Zadzwoń na bezpłatny numer: 800 70 2222, napisz maila lub porozmawiaj na czacie [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Nie uzyskałeś oczekiwanej pomocy? Zadzwoń na bezpłatny kryzysowy: telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 do 22.00).

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00). [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl. [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]

W sytuacji zagrożenia życia, gdy nic nie pomogło, zadzwoń na numer alarmowy 112. Czekaj na pomoc. Kryzys, nawet ten najgorszy, minie.