Uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami biorą udział w wyjątkowej imprezie sportowej „Bezpieczne wakacje 2019”, która odbywa się 17 i 18 czerwca przy Kärcher Hali Cracovii na ul. Focha 40. Przystępna forma, łącząca zabawę z edukacją, ma pomóc uwrażliwić najmłodszych na zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.


Projekt ma przygotować uczniów do spędzenia bezpiecznych wakacji, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej budowaniu współpracy i otwartości na drugiego człowieka. Dzieci nauczą się przewidywać konsekwencje swoich działań i dostrzegać potencjalne zagrożenia. Zajęcia pomogą im też budować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, rozwinąć umiejętność współpracy w grupie i pomagania sobie nawzajem.

Na koniec każdy z uczestników otrzyma "Paszport" uprawniający do wyjazdu na bezpieczne wakacje. Co w nim znajdzie? Praktyczne porady, jak i gdzie zgłosić zagrożenia oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać w różnych sytuacjach - w mieście, w podróży, nad wodą, w lesie, ze zwierzętami czy wreszcie w sieci.