Przewodnicy wysokogórscy zapraszają do Zakopanego na organizowane w niedzielę dni otwarte. Podczas organizowanej po raz pierwszy imprezy będzie można nie tylko dowiedzieć się, na czym polega różnica między przewodnictwem wysokogórskim, a tym zwykłym, ale także poczuć to "ma własnej skórze".

Przewodnicy wysokogórscy pokażą jaki sprzęt i jakie umiejętności potrzebne są do zdobycia miejsc niedostępnych zwykłemu turyście. Począwszy od tego jak ubrać uprząż wspinaczkową, jak się przywiązać do liny, przez jakieś łatwe wspinanie po zjazdy, techniki podchodzenia. Będzie to podzielone dla tych mniej i bardziej zaawansowanych - dla każdego coś ciekawego się znajdzie  - zapewnia Maciej Ciesielski z Biura Przewodników Wysokogórskich.

Program imprezy przewiduje część teoretyczną, podczas której można będzie posłuchać o historii przewodnictwa w Polsce, a także ofercie wypraw z naszymi przewodnikami w góry całego świata. Na tym jednak nie koniec - uczestnicy wybiorą się także na wycieczkę przyrodniczą w Tatry.

Program dni otwartych przewodników górskich

Zajęcia w terenie

10.00-15.00 - zajęcia w terenie, Dolina Lejowa: wycieczka z przewodnikiem TPN oraz warsztaty z przewodnikami wysokogórskimi IVBV.

Wykłady i rozmowy w Dworcu Tatrzańskim, ul. Krupówki 12

17.00 - wykład Macieja Pinkwarta

18.30 - rozmowa z Dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego - Pawłem  Skawińskim

19.15 - prezentacja przewodników wysokogórskich IVBV

19.30 - pytania i odpowiedzi - rozmowa z przewodnikami IVBV

20.00 - film o przewodniku wysokogórskim - Erhardzie Loretanie "Wdychając zapach nieba"