​Funkcjonariusze CBŚP rozbili grupę, która sprowadzała do Polski narkotyki, w tym niespotykany na polskim rynku 25C-NBOMe. Służby zlikwidowały także dwa kanały przerzutowe z Polski do Szwecji i Niemiec. W wyniku akcji zatrzymano 9 osób.

Grupa zajmowała się przemytem i wprowadzaniem na polski rynek znacznych ilości narkotyków. Wiadomo też, że prowadzili działalność "eksportową" - przy pomocy dwóch kanałów przemytniczych wysyłali amfetaminę do Szwecji i Niemiec. Narkotyki do odbiorców w Skandynawii trafiały za pomocą przesyłek kurierskich, a dla zakamuflowania kontrabandy amfetamina była ukrywana w... używanym sprzęcie AGD.

Jeden z takich przemytów udaremniono w Świnoujściu, nieopodal granicy z Niemcami. Po tej wpadce przestępcy skupili się na działalności wewnętrznej, czyli na rozprowadzaniu narkotyków w Warszawie.

Policji udało się namierzyć magazyn, w którym przetrzymywano nielegalne substancje. W jego środku znaleziono kokainę, heroinę oraz mefedron o wartości 1,2 mln zł. Funkcjonariusze przejęli także 400 listków nowego na polskim rynku narkotyku 25C-NBOMe, podobnego w działaniu do LSD.

Służby zatrzymały łącznie 9 osób tworzących grupę przestępczą. Usłyszeli zarzuty przemytu i wprowadzania od obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi im do 15 lat więzienia. Ośmiu z zatrzymanych zostało także tymczasowo aresztowanych. 

(az)