Trzech Polaków zostało zatrzymanych w Niemczech w sprawie zabójstwa 20-latka w Kwidzynie na Pomorzu - policja i prokuratura potwierdziły nieoficjalne informacje naszego reportera. Do morderstwa doszło ponad 2 tygodnie temu. Mężczyzna został postrzelony na ulicy, a zmarł kilka godzin później w szpitalu.

Zatrzymani w Niemczech to mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego. Mają od 24 do 29 lat. Jedna z osób jest podejrzewana o zabójstwo, a dwie kolejne między innymi o jej ukrywanie i utrudnienie śledztwa w tej sprawie. 

Zatrzymania dokonali niemieccy antyterroryści. Według informacji naszego reportera, poszukiwani ukrywali się w lesie w pobliżu miejscowości Blasien. W ustaleniu ich pobytu pomogła praca operacyjna policjantów z komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz współpraca międzynarodowa.

W związku z tym, że za zatrzymanymi był wydany Europejski Nakaz Aresztowania, to na razie pozostaną w Niemczech. To tam zostaną im przedstawione zarzuty opisane wcześniej w nakazie. Tam również zostaną formalnie aresztowani. Dopiero po zakończeniu tego etapu będą mogli formalnie zostać przekazani do Polski. 

W sprawie było już kilka zatrzymań, prokuratura stawiała nawet zarzuty zabójstwa

Przypomnijmy, że w sprawie zabójstwa w Kwidzynie wcześniej było już kilka zatrzymań, a prokuratura stawiała nawet zarzuty zabójstwa. Co ciekawe, tylko jedna z trzech osób, które usłyszały najcięższy zarzut nadal jest w areszcie. Pozostałe dwie osoby zostały zwolnione dosłownie kilka dni po aresztowaniu. O to, na jakiej więc podstawie prokurator przedstawił im zarzut zabójstwa, nasz reporter będzie pytał w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. 

(mal)