Problemy koalicji z Januszem Piechocińskim jako nowym szefem PSL, Polska bez etatu i ceny, które idą w górę - to niektóre tematy porannej prasy. W RMF24 prezentujemy przegląd poniedziałkowych dzienników.

"Gazeta Wyborcza" rozważa różne możliwości przemeblowania w rządzie po zmianie szefa PSL. "Tusk nie będzie namawiał Pawlaka do pozostania w rządzie - mówią w PO. Rozważane są dwa warianty: wchodzi do niego Janusz Piechociński albo Stanisław Żelichowski" - pisze dziennik. Gazeta dodaje także, że w PO panuje przekonanie, iż Piechociński może być trudniejszym przeciwnikiem niż Pawlak. Krytykował bowiem rząd za zbyt wolne tempo budowy dróg i modernizacji kolei.

Przepraszał za "Pokłosie" nie będę

Władysław Pasikowski pisze do Moniki Olejnik po jej rozmowie z Maciejem Stuhrem. Apeluje do widzów, by stanęli w obronie aktora i filmu "Pokłosie" przed nienawiścią, agresją obrońców polskiego honoru i antysemickimi atakami.

Polska bez etatu

Prawo nie nadąża za zmianami w gospodarce - pisze "Gazeta Wyborcza" i rozpoczyna cykl artykułów o Polsce bez etatu. "Masz umowę o dzieło, zlecenie, własną firmę? Komornik może zabrać twoje dochody. A pensja pracownika jest chroniona. W sądzie pracownik też jest uprzywilejowany - ponosi niższe koszty, procedura mu sprzyja. (....) To realne problemy, które będą narastać" - dodaje dziennik.

Wszystko drożeje, a pensje te same

Polacy w portfelach mają coraz mniej pieniędzy. A w sklepach płacą coraz więcej - alarmuje "Fakt". Tabloid podaje przykład drożejących benzyny. "Kiedy Platforma doszła do władzy, litr benzyny kosztował niewiele ponad 4 złote. Dziś na stacji paliw ceny zbliżają się do 6 złotych. Ale drożej wszystko. Rządzący nie mają sobie nic do zarzucenia, bo w statystykach wzrasta pensja minimalna - dodaje dziennik.

Sąd może w poniedziałek zdecydować o areszcie dla Katarzyny W.

Sąd chce aresztować Katarzynę W. podejrzaną o zabójstwo swojej półrocznej córki Madzi tylko na dwa tygodnie - burzy się gazeta. "Wymiar sprawiedliwości jest łaskawy dla 22-latki. Sędziowie wypuszczają ją na wolność, a prokuratorzy chcą ją zamknąć, ale tylko na 14 dni". Więcej o tej sprawie już w poniedziałkowym wydaniu "Faktu".