Pogoda będzie nas rozpieszczać. Mnóstwo słońca, umiarkowane oraz małe zachmurzenie i nawet do 16 st. Celsjusza - takie są prognozy na sobotę. W niedzielę aura będzie już znacznie bardziej dynamiczna. Miejscami, gównie na zachodzie kraju, pojawią się opady deszczu. Będzie też nieco bardziej pochmurno. Korzystna pogoda utrzyma się na południu Polski. Początek przyszłego tygodnia bardzo ciepły. We wtorek termometry mają wskazywać nawet do 22 stopni Celsjusza.

Noc z soboty na piątek na ogół będzie pogodna. Duże zachmurzenie możliwe jedynie w Karpatach. Tam też niewkluczone są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od minus 4, minus 5 stopni Celsjusza do plus 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogól będzie słaby i umiarkowany.

Prognozy na sobotę są fantastyczne. Padać raczej nigdzie nie powinno, za to chwil ze słońcem nie zabraknie. Wartości na termometrach będą nie mniej optymistyczne. Przewidywana temperatura maksymalna  wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany.

Niedziela upłynie pod znakiem aury znacznie bardziej dynamicznej, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Zachmurzenie wzrośnie tam do dużego. Lokalnie spodziewane są też opady deszczu. Parasole przydadzą się między innymi mieszkańcom Pomorza Gdańskiego, Wielkopolski oraz województwa lubuskiego. Dobra wiadomość jest taka, że wartości na termometrach wzrosną. Przewidywana temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Gdańsku do nawet 18 stopni Celsjusza w Krakowie i Wrocławiu. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany.

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się korzystne. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie w regionach północnych oraz na zachodzie kraju. Im bardziej na południe, tym chwil ze słońcem ma być więcej. Będzie ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 19 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

We wtorek wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Będzie niemal jak w lecie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza w gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Krakowie. Nie wszędzie będzie jednak pogodnie. W regionach północnych  spodziewane są opady deszczu, lokalnie intensywne. Najwięcej pogodnego nieba będzie nad Małopolską, na Śląsku, w Łódzkiem, na Dolnym Śląsku i w woj. Lubuskim. Tam chwil ze słońcem nie zabraknie.


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl