Pierwsza z kobiet, oskarżających byłego prezydenta OIsztyna Czesława Małkowskiego będzie dziś zeznawać w sądzie. Przed sądem rejonowym w Ostródzie rozpoczęła się druga rozprawa w procesie eksprezydenta, oskarżonego o gwałt na urzędniczce i przestępstwa seksualne wobec trzech innych kobiet.

Proces w całości toczy się za zamkniętymi drzwiami z uwagi na dobro pokrzywdzonych oraz ze względu na to, iż podczas postępowania mogą zostać ujawnione okoliczności naruszające dobre obyczaje. Wiadomo, że kobieta, która dziś złoży zeznania była petentką Urzędu Miasta. Prowadziła w Olsztynie sklep. Jak i dlaczego miało dojść do próby gwałtu - tego nie wiadomo. Prokuratura nie chce zdradzić żadnych szczegółów tego zdarzenia.

Obrońcy byłego prezydenta utrzymują, że Czesław Małkowski jest niewinny, a zeznania oskarżających go kobiet - niewiarygodne. W tym konkretnym przypadku chcą zarzucić kobiecie działanie z chęci zemsty. Jej podłożem miały być rozliczenia finansowe pomiędzy kobietą a Urzędem Miasta, kierowanym przez Małkowskiego.