Jak informuje IMGW od Skandynawii przez Europę środkową po Półwysep Apeniński rozciąga się obszar słabego wyżu, który kształtuje pogodę w Polsce. Jedynie na północnym wschodzie kraju zaznacza się wpływ niżu znad Rosji. Pozostajemy w polarno-morskiej masie powietrza.

W piątek w całym kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam wystąpią też przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 27°C, tylko na północy, północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od 17°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, gdzieniegdzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie na ogół małe, tylko na wschodzie okresami umiarkowane. Na Mazurach i Podlasiu przelotne opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 15°C, a na Helu do 16°C; chłodniej w rejonach podgórskich: od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

Pierwszy dzień sierpnia w wielu miejscach upalny

W sobotę zachmurzenie małe, tylko na wschodzie umiarkowane i tam miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C. Chłodniej na północnym wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu Wschodnim oraz w rejonach podgórskich Karpat: od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, z kierunków północnych i wschodnich. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.