Dziś od godz. 9 do 21 w Warszawie w związku z pierwszym dniem związkowych protestów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Sprawdźcie na mapach, gdzie mogą być utrudnienia!

Warszawa szykuje się na oblężenie: Cztery dni protestów

Dziś rozpoczną się w stolicy czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa". Organizatorzy zakładają, że w manifestacjach weźmie udział łącznie 20 tysięcy osób. W sobotę ma ich być nawet 100 tys. W sumie w Warszawie ma odbyć... czytaj więcej

Największych utrudnień w ruchu trzeba się spodziewać na Trakcie Królewskim, ul. Rakowieckiej, pl. Unii Lubelskiej, al. Ujazdowskich, ul. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskich, ul. Miodowej, ul. Emilii Plater, pl. Trzech Krzyży, ul. Brackiej, ul. Kruczej, ul. Żurawiej, ul. Nowogrodzkiej, ul. Pięknej, ul. Puławskiej, al. Szucha i ul. Wiejskiej.

Dziś rozpoczynają się czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu. Zgromadzenia zostały zgłoszone m.in. przez związkowców z NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Rolników Indywidualnych oraz przez Kluby "Gazety Polskiej". Manifestacje związkowców mają odbywać się pod hasłem: "Dość lekceważenia społeczeństwa".

Przed południem demonstranci mają zgromadzić się przed budynkami ministerstw, gdzie odbędą się pikiety. Organizatorzy zapowiedzieli pierwotnie sześć pikiet przed budynkami resortów: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych, już wiadomo jednak, że "spontanicznie" organizują się kolejne grupy chcące pikietować swoje resorty, m.in. rolnicy. Po zakończeniu pikiet wyruszą marsze przed Sejm, gdzie stanąć ma miasteczko namiotowe. W środowych protestach - według zgłoszenia organizatorów - ma wziąć udział 20 tys. osób.

Będą objazdy dla autobusów

Jeśli autobusy miejskie nie będą mogły przejechać swoją trasą z powodu przemarszów związkowców, zostaną skierowane na najbliższe objazdy.

Mieszkańcy stolicy muszą się liczyć także z utrudnieniami w związku z czasowymi parkingami dla autokarów wyznaczonymi w pasach drogi: rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą, rejon ul. Batorego na wysokości MSW, rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.

Po opuszczeniu pojazdów przez demonstrantów, puste autokary będą sukcesywnie przemieszczały się na miejsce postoju w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, Al. Solidarności i Sobieskiego. By usprawnić kierowanie autokarów z demonstrantami na właściwe parkingi, powinny zostać oznakowane kartą A-4 z symbolem organizatora.

Stołecznej policji w zabezpieczeniu ogólnopolskich dni protestu pomogą funkcjonariusze z innych województw. Od godz. 7 w środę i sobotę pod numerami telefonu 22 6-038-038 i 800 70 70 47  będą udzielane informacje o utrudnieniach w ruchu, będzie je można też znaleźć na stronach internetowych policji (www.policja.waw.pl) i Zarządu Transportu Miejskiego.