Ruszyły castingi do polskiej edycji programu X Factor, realizowanego przez telewizję TVN. Konkurs skierowany jest do osób uzdolnionych wokalnie, które ukończyły 16 lat. Dzisiaj eliminacje odbywają się w Zabrzu. Jutro chętni będą mogli zaprezentować się we Wrocławiu. W Wielkiej Brytanii wielki finał obejrzało aż 19 milionów mieszkańców.

Polacy też chcą być sławni, chętnych nie brakuje

Główną nagrodą w brytyjskiej edycji jest podpisanie kontraktu płytowego o wartości miliona funtów i szansa na zrobienie międzynarodowej kariery. Zwycięzcy konkursu nie mają jednak łatwego zadania - by znaleźć się w finale muszą przejść szereg rygorystycznych eliminacji, gdzie oceniane są nie tylko ich walory głosowe, lecz także sceniczna charyzma.

Uczestnicy końcowych programów stają się automatycznie celebrytami. Wielu z nich już nigdy nie powraca do wcześniejszych zajęć. Tuż przed świętami zakończyła się siódma edycja brytyjskiego X Factora. Jej finał obejrzało prawie 19 milionów telewidzów. Pomysłodawcą programu jest znany brytyjski producent muzyczny Simon Cowell. Pełni on również funkcję jednego z jurorów. Znany jest z ciętych uwag i komentarzy. Po zakończeniu programu sprawuje opiekę artystyczną nad zwycięzcami X Factora.