Pogoda w najbliższych dniach będzie kapryśna i dynamiczna. Wtorek przyniesie ochłodzenie; na Pomorzu Gdańskim możliwe są nawet opady deszczu ze śniegiem. Odrobinę lepszej aury można spodziewać się dopiero w środę. Przełom w pogodzie przewidywany jest w weekend. Prognozy na sobotę i niedzielę są imponujące.

Wtorek przyniesie ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. Celsjusza w Gdańsku do 11 st. Celsjusza w Białymstoku. Zachmurzenie na ogół będzie duże i całkowite. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Śląsku oraz w Małopolsce. Opady deszczu, lokalnie intensywne, spodziewane są w całym kraju. Dodatkowo na Pomorzu Gdańskim popada deszcz połączony ze śniegiem. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Poprawy pogody można spodziewać się dopiero w środę. Opady deszczu mają ustąpić i zrobi się nieco cieplej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 12 st. Celsjusza we Wrocławiu. W pasie od Szczecina przez Wrocław i Kraków aż po Rzeszów sporo rozpogodzeń i chwil ze słońcem. W pozostałych regionach utrzyma się duże zachmurzenie. Pokropić może jedynie na Podlasiu.

Czwartek ponownie przyniesie dużą ilość chmur, które zagoszczą nad Polską na dłużej. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na Dolnym Śląsku. W Lubuskiem, na Zachodnim Pomorzu, w Wielkopolsce, na Podlasiu oraz na Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach utrzyma się duże zachmurzenie. Dodatkowo na Mazowszu oraz na Lubelszczyźnie spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 10 st. C. w Kielcach do 13 st. Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku.

W piątek korzystna aura ze sporą ilością słońca spodziewana jest na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma. Spodziewane są też opady deszczu, lokalnie intensywne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Krakowie do 14 st. Celsjusza w Łodzi.

Prognozy na sobotę i niedzielę są fantastyczne. Opady deszczu ustąpią, a chwil ze słońcem - od Bałtyku aż po Tatry - będzie mnóstwo. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe. Wartości na termometrach bardzo korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C w Gdańsku do 14 st. C w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu.

Niedziela również zapowiada się świetnie. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane oraz małe, a wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 st. Celsjusza w Zielonej Górze. Padać nigdzie nie powinno. 

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl