Pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna. Zachmurzenie umiarkowane i duże, najwięcej chwil ze słońcem na zachodzie kraju i temperatura maksymalna do 12 st. Celsjusza - takie są prognozy na poniedziałek. We wtorek przydadzą się parasole. Opady deszczu spodziewane są w całym kraju, a zachmurzenie wzrośnie do dużego. Nieco chłodniej. Temperatura będzie się wahać od 6 do 11 st. Celsjusza. Środa również zapowiada się ponuro.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Rosji, napływa wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1007 hPa i będzie się wahać.

Poniedziałek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Najwięcej rozpogodzeń i przejaśnień spodziewanych jest w Polsce centralnej, zachodniej oraz południowo-zachodniej. Termometry będą wskazywać wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 12 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny i porywisty.

Noc z poniedziałku na wtorek pochmurna. Miejscami spodziewane są opady deszczu, a w górach śniegu. Temperatura będzie się wahać od minus 1 st. Celsjusza do plus 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny i porywisty. 

We wtorek zachmurzenie niemal  w całym kraju wzrośnie do dużego. Sporadyczne przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są jedynie na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem. W pozostałych regionach słońca jak na lekarstwo. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do 11 stopni Celsjusza w Katowicach i we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny.

Środa w całym kraju zapowiada się ponuro. Zachmurzenie będzie duże i całkowite. Nieco chłodniej niż we wtorek. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Katowicach i w Poznaniu.

W czwartek wartości na termometrach nieco wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do 10 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Poznaniu. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest w pasie od Gdańska przez Poznań i Wrocław aż po Katowice. W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma spodziewane są też opady deszczu.

Pogodę dla swojego regionu możesz sprawdzić w serwisie pogodowym Interii.