Najbliższe dni przyniosą słoneczną i bardzo przyjemną aurę. Zarówno dziś jak i w czwartek na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza. W weekend do Polski nadciągnie kolejna fala upałów. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że spodziewane są też gwałtowne burze. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie kraju.

Środa przyniesie bardzo słoneczną aurę w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a na termometrach zobaczymy maksymalnie do 24 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w między innymi w Krakowie, Kielcach oraz w Rzeszowie. Nieco chłodniej będzie w regionach północnych - w Gdańsku termometry wskażą maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

Czwartek również upłynie pod znakiem bardzo przyjemnej aury. Słońca w żadnym regionie kraju nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 26 stopni Celsjusza w Łodzi. Parasole raczej się nie przydadzą.

W piątek do Polski nadciągnie fala upałów. Temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Łodzi. W pozostałych regionach również bardzo ciepło - maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do 29 stopni Celsjusza w Poznaniu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Sobota będzie gorąca w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Łodzi. Słońca nigdzie nie zabraknie, ale synoptycy ostrzegają też przed burzami, lokalnie gwałtownymi oraz połączonymi z ulewami, porywistym wiatrem i gradobiciami. Najbardziej niespokojnie będzie na zachodzie i północy kraju. Ostrzeżenie dotyczy województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Niedziela nadal bardzo ciepła, ale już nie tak upalna jak sobota. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Lublinie. Deszcz pokropi jedynie na Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach bardzo słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl