Najbliższe dni przyniosą słoneczną i bardzo przyjemną aurę. Zarówno w środę jak i w czwartek na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza. W weekend do Polski nadciągnie kolejna fala upałów. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że wraz z upałami do Polski nadciągną burze, lokalnie gwałtowne i połączone z gradobiciami. Najbardziej niespokojnie ma być na zachodzie kraju.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze polarno-morskie, jedynie nad regionami południowymi zalega powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1025 hPa i będzie rosnąć.

Środa przyniesie bardzo słoneczną aurę w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane,a na termometrach zobaczymy maksymalnie do 24 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w między innymi w Krakowie, Kielcach oraz w Rzeszowie. Nieco chłodniej w regionach północnych - w Gdańsku termometry wskażą maksymalnie 21 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr. Padać raczej nigdzie nie powinno.

Czwartek również upłynie pod znakiem bardzo przyjemnej aury. Słońca w żadnym regionie kraju nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 26 stopni Celsjusza w Łodzi. Parasole raczej się nie przydadzą, bo deszcz raczej nie jest spodziewany. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek do Polski nadciągnie fala upałów. Temperatura wzrośnie nawet do 30 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być między innymi we Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Łodzi. W pozostałych regionach również bardzo ciepło - maksymalnie od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do 29 stopni Celsjusza w Poznaniu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Padać raczej nigdzie nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sobota gorąca w całym kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Łodzi. Słońca nigdzie nie zabraknie, ale synoptycy ostrzegają też przed burzami, lokalnie gwałtownymi oraz połączonymi z ulewami, porywistym wiatrem i gradobiciami. Najbardziej niespokojnie będzie na zachodzie i północy kraju. Ostrzeżenie dotyczy województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.  Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny.

Niedziela nadal bardzo ciepła, ale już nie tak upalna jak sobota. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 31 stopni Celsjusza w Lublinie. Deszcz pokropi jedynie na Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach bardzo słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!