Poniedziałek upłynie pod znakiem opadów śniegu, deszczu połączonego ze śniegiem i deszczu. Termometry będą wskazywać dodatnie wartości. Wtorek zapowiada się znacznie korzystniej. Na niebie pojawi się więcej słońca. Ustąpią też opady. Synoptycy ostrzegają jednak przed bardzo silnym wiatrem. W górach spodziewany jest halny.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 i będzie wzrastać. 

W poniedziałek całym kraju pojawią się opady - na zachodzie deszczu, na wschodzie, w centrum i na południu śniegu i deszczu połączonego ze śniegiem. Najwięcej przejaśnień w regionach zachodnich. Im bardziej na południe, tym pochmurniej. Wartości na termometrach na ogół dodatnie - od 0 st. Celsjusza w Białymstoku do 4 st. Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, ale będzie przybierał na sile. 

Noc na ogół pochmurna i z opadami deszczu połączonego ze śniegiem i śniegu. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, będą utrudniać gęste mgły. Na termometrach od minus 3 st. Celsjusza na wschodzie kraju do 1 st. Celsjusza w strefie nadmorskiej. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Wtorek ma przynieść poprawę aury. Chwil ze słońcem i rozpogodzeń będzie więcej, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach na ogół korzystne. Najchłodniej będzie w Rzeszowie oraz w Lublinie - do 0 st. Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - do 4 st. Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a na wybrzeżu silny i porywisty. 

Środa również na ogół ze słońcem. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz Pomorzu Gdańskim. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach znacznie pogodniej. Termometry wskażą od minus 1 st. Celsjusza w Rzeszowie do plus 4 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr będzie przybierał na sile. W górach spodziewany jest halny.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!