Europa południowo-zachodnia i południowa będą w obszarze podwyższonego ciśnienia, nad pozostałymi regionami kontynentu będą dominowały układy niżowe z ośrodkami nad Morzem Północnym i Polską. Na wschodzie naszego kraju będzie zalegał układ frontów atmosferycznych, z północnego zachodu nadal napływać będzie dość chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Dzisiaj na Nizinie Szczecińskiej i w Wielkopolsce zachmurzenie umiarkowane lub duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, miejscami duże i opady deszczu, które okresami będą umiarkowane lub silne. Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami burze.

Temperatura maksymalna od Wybrzeża Wschodniego przez dzielnice centralne po Lubelszczyznę, Podkarpacie i Małopolskę od 17 do 20 st C, na zachodzie kraju i na krańcach północno-wschodnich cieplej od 21 do 25 st. C.

Wiatr na przeważającym obszarze kraju północno-zachodni do północnego umiarkowany, na Wybrzeżu Wschodnim dość silny, jedynie na południowym wschodzie słaby zmienny z przewagą kierunków zachodnich, a na północnym wschodzie południowo-wschodni. W strefach burz porywy wiatru do 75 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu. Od Wybrzeża Wschodniego przez Kujawy i Ziemię Łódzką po Mazowsze i północ Lubelszczyzny opady okresami umiarkowane.

Temperatura minimalna od 12 do 16 st. C. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, zachodni do północno-zachodniego, tylko na krańcach wschodnich słaby do umiarkowanego z kierunków południowych.

Czekamy na informacje o sytacji w Twoim regionie i miejscowości - wyślij informacje, zdjęcia i filmy na Gorącą Linię RMF FM (SMS/MMS 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza www).