Pogoda na Wielkanoc miło zaskoczy. Temperatury w wielu miejscach przekroczą 20 st. Celsjusza. Zdecydowanie najcieplejszym punktem na pogodowej mapie będzie woj. łódzkie.

Wielki Czwartek, 18 kwietnia

Ostatnie pochmurne, deszczowe dni wywołały obawy o aurę na zbliżające się święta, które w tym roku przypadają 21 i 22 kwietnia. Jednak, jak wynika z najnowszych prognoz, nie ma powodu do zmartwień. Będzie słonecznie i bardzo ciepło.

W Wielki Czwartek najchłodniej w rejonach nadmorskich i na wschodzie. 15 st. wskażą termometry w Gdańsku, 16 st. w Lublinie. W pozostałej części kraju temperatury będą oscylować wokół 18,19 kresek. Najcieplej w Zielonej Górze, 20 st.

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Pochmurnie będzie w woj. małopolskim, lubelskim i zachodniopomorskim.

W Wielki Piątek podobnie, a potem już tylko cieplej...

Wielki Piątek, 19 kwietnia

Aura dopisze także w Wielki Piątek. Możemy liczyć na więcej przejaśnień i prawdziwie wiosenne temperatury. Od 15 st. w Gdańsku, do 21 st. w Zielonej Górze.

Bez opadów.

W Wielką Sobotę będzie jeszcze cieplej.

Wielka Sobota, 20 kwietnia

Słupki rtęci w Wielką Sobotę poszybują w górę. Chociaż mieszkańcy Gdańska zobaczą na termometrach jedynie 14 st., to już mieszkańcy Łodzi będą mogli liczyć na aż 22 st. powyżej zera.

Nieco więcej chmur w centralnej Polsce, ale wciąż bez opadów.

W Wielką Niedzielę nawet 26 st.!

Niedziela Wielkanocna, 21 kwietnia

Według najnowszych prognoz najcieplejszym dniem nadchodzącego Wielkiego Tygodnia będzie właśnie Niedziela Wielkanocna. Najchłodniej znów w Gdańsku i Lublinie, 14 st.

Lato zagości za to w Łodzi - tam 26 st.

Bezchmurne niebo głównie na zachodzie i północy kraju.

A jaka pogoda w śmigusa-dyngusa?

Wielki Poniedziałek, 22 kwietnia

Wielki Poniedziałek zwany też Lanym Poniedziałkiem przyniesie nieco więcej chmur. Jednak o temperatury możemy być spokojni.

W rejonach nadmorskich 17 kresek. Maksymalnie do 23 st. w Łodzi.  

Kolejne dni zapowiadają się nieco chłodniej.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!