Prognozy pogody na weekend nie są optymistyczne. Pogoda zacznie psuć się już dziś, a jutro prawie w całej Polsce prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. W niedzielę na poprawę też nie mamy co liczyć. Na termometrach zobaczymy jednak nawet 16 stopni Celsjusza.

Dziś w centrum, na wschodzie i południu Polski będzie pochmurno i deszczowo. Najsilniejszych opadów spodziewamy się na Podlasiu i Mazowszu. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i na Pomorzu, 10 st. na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i woj. lubuskim, 12 stopni na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 13 w woj. świętokrzyskim, 14 w Małopolsce, 15 na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Wiatr będzie słaby, jedynie na południu Podkarpacia umiarkowany, porywisty, południowy.

W sobotę na Pomorzu rano miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite. Prognozujemy bardzo intensywne opady deszczu. Najwięcej w obszarze od Śląska i Małopolski.

Zachmurzenie umiarkowane będzie tylko w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna wyniesie natomiast od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 9 na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim, 10 na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, 11 w Kielcach, 12 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, 13 w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

W niedzielę na chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach będzie dużo chmur i przelotne opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 8 stopni na Warmii i Mazurach, 10 na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i na Podlasiu, 11 st. na Mazowszu, w Łodzi, na Lubelszczyźnie i w Kielcach, 12 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i w Małopolsce, do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl