W weekend pogoda będzie w kratkę - w sobotę sporo słońca, a w niedzielę dużo chmur. Temperatura - jak na luty - wysoka. Na termometrach zobaczymy nawet 9 stopni Celsjusza! Taka aura będzie nam towarzyszyć także w kolejnych dniach, a nawet tygodniach. Na mapach pogodowych na razie zimy nie widać.

Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu znad Irlandii. Z południowego zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W sobotę w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu prognozujemy tylko na wschodzie. W pozostałych województwach przejaśnienia.

Temperatura maksymalna od 4 stopni na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie, 5-6 st. C w centrum, do nawet 9 stopni we Wrocławiu.

Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na wybrzeżu porywisty, w porywach do 50 km/h.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. W pozostałych województwach zachmurzenie duże i postępujące z zachodu na wschód opady deszczu, w górach śniegu.

Temperatura minimalna od minus 2 st C, 0 st C na północnym wschodzie i w Małopolsce do 3 st C miejscami na krańcach zachodnich. W rejonach podgórskich około 0 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W niedzielę pogorszenie pogody - prawie w całej Polsce będzie bardzo dużo chmur. Przejaśnienia i chwile ze słońcem możliwe tylko w województwie zachodniopomorskim i lubuskim.

Temperatura maksymalna od 3 stopni C na północy, 5-6 stopni w centrum, 7 stopni na południowym zachodzie do 8 st Celsjusza w Krakowie. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Dla miłośników białej i mroźnej zimy nie mamy dobrych wiadomości - na mapach pogodowych na kolejne dwa tygodnie widać, że temperatura nadal będzie dodatnia, nie prognozujemy także opadów śniegu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

(jad)