W najbliższych dniach czeka nas pochmurna pogoda z opadami śniegu oraz deszczu i śniegu. Miejscami temperatura nieznacznie spadnie poniżej zera.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże, jedynie na południowym wschodzie i południowej Skandynawii i Wyspach Brytyjskich zaznacza się wpływ wyżów. Polska jest w zasięgu niżu z ośrodkiem znad północnych Włoch, w strefie przemieszczającego się z południa na północ kraju ciepłego frontu atmosferycznego. 

Początkowo nad Polską będzie zalegało chłodne powietrze polarne morskie, za frontem, z południa Europy, napłynie cieplejsza masa powietrza.

Niedziela

Na przeważającym obszarze Polski niedziela zapowiada się pochmurnie i chłodno, ale bez mrozu. Przejaśnienia możliwe są jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. 

W rejonie Zielonej Góry temperatura spadnie do zera stopni, a w Szczecinie i Olsztynie termometry pokażą 1 kreskę powyżej zera. Najcieplej - 5 stopni - będzie w rejonie Kielc.

Na zachodzie kraju możliwe opady śniegu oraz deszczu i śniegu.

Poniedziałek

W poniedziałek na zachodnie i północy kraju chłodno -  zero stopni pokażą termometry w rejonie Zielonej Góry, Szczecina i Gdańska, a w Olsztynie -1 stopień. Tam też możliwe opady śniegu. 

Cieplej będzie w południowo-wschodniej części Polski. W rejonie Rzeszowa temperatura wyniesie 6 kresek powyżej zera, a w Lublinie 4 stopnie Celsjusza.

Wtorek

We wtorek w całym kraju spodziewane są opady śniegu oraz deszczu i śniegu. 

Temperatura wyniesie od -1 stopnia w Zielonej Górze do 5 kresek powyżej zera w Rzeszowie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni