"​Winda dla niepełnosprawnych na dworcu kolejowym w Będzinie często nie działa. Remont dworca zakończył się dwa lata temu. Jest czysto, schludnie, pojawiły się windy dla osób na wózkach, ale rzadko można z nich korzystać" - napisali do nas w e-mailu słuchacze. RMF FM interweniuje w tej sprawie.

Miasto w remont dworca wsadziło sporo pieniędzy. Zrobiono oświetlenie i fontannę. I - co najważniejsze - platformę dla niepełnosprawnych i osób z dziećmi w wózkach. Od 2 lat nie było takiego okresu, aby platforma działała przez kolejne 3 dni w miesiącu - napisał słuchacz.

Reporterka RMF FM Anna Kropaczek była na miejscu. Winda akurat jeździła, ale pasażerowie potwierdzają, że często jest inaczej. Jestem osobą niepełnosprawną, w ciągu 2 lat jechałam tą winda może 12 razy. Z reguły jest nieczynna i dziwię się nawet, że jest firmowana takim napisem, że to jest z funduszy unijnych - mówi jedna z pasażerek. Młoda matka z dzieckiem w wózku dodaje, że wiele razy musiała wnosić wózek po schodach albo iść na około.

Dlaczego winda nie działa? Co można zrobić, żeby spełniała swoją rolę? Będziemy o to pytać w Urzędzie Miasta w Będzinie.

(MRod)