Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem, żeby omówić planowane zmiany w rządzie. To pierwsze z serii spotkań, które są konsekwencją zmian w wierchuszce władz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz również:

To pierwsze spotkanie w tej sprawie. Jak poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, Bronisław Komorowski planuje też spotkania z byłym prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem, a także nowo wybranym szefem Stronnictwa - Januszem Piechocińskim. Kiedy do tych spotkań dojdzie - tego nie wiadomo. Terminy spotkań nie zostały jeszcze ustalone.  

Piechociński w sobotę został wybrany na prezesa PSL, zastępując na tej funkcji Pawlaka. Ten dwa dni temu złożył dymisję z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Na razie nie jest przesądzone, kto go zastąpi. Nowy prezes PSL podkreślał, że zgodnie ze statutem partii przedstawienie kandydata do funkcji w rządzie należy do kompetencji Naczelnego Komitetu Wykonawczego, który zbierze się po 1 grudnia.

Premier Tusk mówił wczoraj, że jest spokojny o przyszłość koalicji po zmianie władz w PSL. Stwierdził, że nie przewiduje w najbliższym czasie zasadniczej rekonstrukcji Rady Ministrów, a to, czy nowy prezes PSL Janusz Piechociński wejdzie do rządu, pozostawił decyzji PSL.