RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Poznański Frog" skazany za brawurową jazdę

Publikacja: Poniedziałek, 2 lutego (21:11) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Trzyletni zakaz prowadzenia samochodów i pięć tysięcy złotych grzywny - taki wyrok wydał sąd w sprawie "poznańskiego Froga". Mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku szalał samochodem po ulicach stolicy Wielkopolski. Nagranie swoich "wyczynów" umieścił w internecie.

Dzięki temu, że film znalazł się w sieci, policja namierzyła kierowcę. Postawiła mu 27 zarzutów. Sąd wymierzył dokładnie taką karę, jakiej chciała policja.
 
Na filmie umieszczonym w sieci widać, jak auto jedzie pod prąd 140 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Samochód wyprzedza na podwójnej ciągłej i przejściach dla pieszych.

(mpw)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: