Po ponad trzech godzinach akcji strażacy opanowali pożar sortowni odpadów w Wolicy k. Jasła na Podkarpaciu. Nikt nie ucierpiał, nie było potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców. Informację o pożarze, filmy i zdjęcia dostaliśmy od Słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Zgłoszenie o pożarze w sortowni śmieci w Wolicy strażacy dostali - jak powiedział nam rzecznik komendy powiatowej PSP bryg. Wacław Pasterczyk - o godzinie 17:16.

Palą się odpady wielkogabarytowe, są to odpady składowane w takim sześcianie: 15 na 10 na 4 metry, na wolnym powietrzu. Szafy, wersalki, różne takie rzeczy, które się z domu wyrzuca - relacjonował.

Według przekazanych przez rzecznika informacji, z ogniem walczyły wieczorem 32 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej m.in. z Łańcuta, Dębicy i Rzeszowa.

Jest dość duże zadymienie, ruszyła taka akcja informacyjna, żeby mieszkańcy (okolicznych domów - przyp. RMF) ewentualnie pozamykali okna, żeby nie wychodzili z domów - mówił nam również Wacław Pasterczyk.

Po godzinie 21:00 poinformował natomiast, że pożar został opanowany.

Trwa dogaszanie pożaru, będzie to akcja długotrwała - podsumował rzecznik.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.