Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł na poddaszu budynku przy ul. Brzeskiej w Warszawie. Ewakuowano 100 osób, w tym mieszkańców czterech sąsiednich bloków. Najprawdopodobniej nikomu nic się nie stało.

Trwa jeszcze dogaszanie pożaru, które potrwa kilka godzin. Następnie konieczne będzie oddymianie budynku, który na końcu zostanie przeszukany.

Nie był to pustostan, jak wcześniej podawano. Na parterze w kilku lokalach mieszkali ludzie, którzy wraz z mieszkańcami sąsiednich czterech budynków zostali ewakuowani. Na miejsce podstawiono dwa autobusy, w których mogli się ogrzać.

Akcja gaśnicza była bardzo trudna, ponieważ płonęło poddasze i dach kamienicy. Mało brakowało, a ogień objąłby także inne budynki. Na szczęście strażacy do tego nie dopuścili.

Przyczyny pożaru będzie w niedzielę wyjaśniał biegły z zakresu pożarnictwa.

Ogień w centrum handlowym

Wcześniej ogień wybuchł także w stołecznym centrum handlowym Blue City. Na zapleczu jednego ze sklepów zapaliły się kartony. Pożar szybko ugaszono.

Z galerii ewakuowano od tysiąca do dwóch tysięcy osób. Z powodu dużego zadymienia musieli ją opuścić zarówno pracownicy, jak i klienci. Nikomu nic się nie stało.

Informację o pożarze dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.