Powrót najmłodszych do zajęć stacjonarnych w szkole, opóźnienie szczepień medyków w grupie zero - to chyba najważniejsze kwestie, z jakimi będziemy musieli zmierzyć się po weekendzie. Poza nimi jednak spodziewamy się też innych wydarzeń, także politycznych. Co nas czeka?

Tydzień powinien się zacząć od określenia, kiedy i o ile mniej szczepionek dotrze do szpitali węzłowych.

W poniedziałek wydamy komunikat, w którym będą możliwości składania kolejnych zamówień, które zrealizujemy w końcu tygodnia - zapowiedział Michał Kuczmierowski, szef Agencji Rezerw Materiałowych. 

Równocześnie zaczną się też szczepienia drugą dawką tych, którzy przyjęli już pierwszą. 

W polityce trwać będzie zapewne presja na Jadwigę Emilewicz, aby wyjaśnić dlaczego jej synowie mogli jeździć na nartach mimo panujących obostrzeń koronawirusowych. 

W Sejmie, który zbierze się w środę, zaplanowano kolejne głosowanie nad wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO). Możliwe jest też podjęcie prac nad ustawą uniemożliwiającą nieprzyjmowanie mandatów karnych. Przez opór Jarosława Gowina to jednak nic pewnego, a decyzja ma zapaść na wcześniejszym posiedzeniu rady koalicji rządzącej. 

Pod koniec tygodnia Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma zdecydować o uchyleniu immunitetu sędziego Józefa I., oskarżanego przez prokuratorów Instytutu Pamięci Narodowej o zbrodnię komunistyczną.

Wrażeń nam więc pewnie nie zabraknie.


Opracowanie: