Śląska policja poszukuje kierowcy quada, który na szlaku w gminie Porąbka z premedytacją potrącił turystę, łamiąc mu nogę. Osobom, które przekażą informacje na temat tożsamości mężczyzny, funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zamieszczono wideo, na którym zarejestrowano ten incydent.

Doszło do niego 16 września na szczycie Kiczery w Beskidzie Małym, kiedy turysta próbował sfilmować grupę kierowców quadów i motocykli jeżdżących po szlaku turystycznym. Jeden z kierujących quadem oderwał się od grupy i ruszył w kierunku filmującego. Turysta próbował odskoczyć, ale nie zdążył, i został potrącony. Na skutek wypadku doznał złamania nogi.

Policja zwraca się do wszystkich osób, które na filmie rozpoznają sprawcę - kierowcę czarnego bądź szarego quada w ciemnej kurtce z kapturem, niebieskich spodniach dżinsowych i czarnym kasku z czerwonym lub pomarańczowym paskiem o pilny kontakt z komisariatem w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 338130710, lub informację na numery alarmowe 997 i 112.

Policja chce też zidentyfikować pozostałych zarejestrowanych na filmie kierowców quadów i motocyklistów, którzy naruszyli zakaz wjazdu na tereny leśne.