Policjanci z Tarnowskich Gór szukają sprawcy wypadku w Czekanowie. Kierowca auta dostawczego potrącił tam rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając mu pomocy. 66-latek po kilku miesiącach zmarł. Opublikowano nagranie z monitoringu pokazujące wypadek.

Wypadek miał miejsce 2 czerwca 2020 r. około 16.55 na ulicy Gliwickiej w Czekanowie. Kierowca białego samochodu dostawczego jechał DK 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór i  potrącił 66-letniego rowerzystę, który wpadł do rowu. 

Na filmie widać, że kierowca zatrzymał się nieco dalej, a następnie pobiegł na miejsce wypadku. Jak podaje policja, prawdopodobnie zabrał stamtąd urwane lusterko. Nie udzielił jednak pomocy poszkodowanemu. 

Jeszcze później - tego na filmie już nie ma - sprawca znowu się zatrzymał. Powiedział dwóm rowerzystom, że był świadkiem wypadku i razem z nimi wrócił w to miejsce. Podjęli próbę pomocy rannemu, a kierowca najprawdopodobniej wezwał też pogotowie. Kiedy poproszono go o podanie swoich danych, rozłączył się i odjechał. 

66-letni rowerzysta był mieszkańcem Świętoszowic - po wypadku przebywał w szpitalach. Zmarł w październiku 2020 r. na skutek odniesionych obrażeń. 

Policjanci proszą o kontakt osoby, które były świadkami wypadku, mają nagrania z kamer samochodowych lub inne informacje, które pomogą w odnalezieniu sprawcy. 

Z policjantami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście lub telefonicznie. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Bytomskiej 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 47 85 34 382. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.