Do potężnej eksplozji doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Budynek całkowicie się zawalił - przekazał reporterowi RMF FM rzecznik kujawsko-pomorskich strażaków Arkadiusz Piętak. Pożar został ugaszony, obecnie trwa rozbiórka obiektu. Na miejscu jest ciężki sprzęt. Na skutek wybuchu uszkodzone zostały co najmniej trzy inne budynki i kilka samochodów osobowych. Wciąż nie wiadomo, czy ktoś został poszkodowany.

Do wybuchu doszło w budynku przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Dom całkowicie się zawalił, następnie zaczął płonąć. "Dosyć potężny wybuch. W sąsiednich blokach szyby z okiem powylatywały" - powiedział nam świadek, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM. 

Obiekt, w którym doszło do wybuchu, to dwukondygnacyjny, jednorodzinny budynek. Według informacji, które uzyskali strażacy, w ostatnim czasie nie był zamieszkały

Na razie nie wiadomo, czy w chwili wybuchu ktoś był w środku. Na miejscu są grupy poszukiwawczo-ratownicze z Chełmży i z Gdańska. Jest tam kilkanaście zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe.

Nadal nie wiadomo, co mogło być przyczyną eksplozji. 

"Z pobliskich budynków ewakuowano ponad 70 osób. Tam też doszło do zniszczeń, m.in. powybijania szyb " - powiedział dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Reporter RMF FM Kuba Kaługa informuje, że w wyniku wybuchu uszkodzonych zostało także kilka samochodów osobowych.

Działania służb na miejscu mogą potrwać jeszcze wiele godzin. 

/Grafika RMF FM
/Grafika RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.Opracowanie: