Policjanci z zielonogórskiej komendy i komisariatu w Sulechowie poszukują 13- i 15-latka. Chłopcy wczoraj wyszli z domów we wsi Ledno w gminie Trzebiechów i dotąd nie wrócili do miejsca zamieszkania.

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno, w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami. W ich poszukiwania zaangażowani są policjanci, strażacy i inne osoby - mówi Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

13-letni Filip Pasiewicz ma 164 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma krótko ścięte blond włosy, niebieskie oczy, prosty nos. Ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem i napisem, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki reebok.

15-letni Marek Gawryszak ma 167 ccm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki puma, czapkę z daszkiem typu moro.

W poszukiwania zaangażowane jest ponad 200 osób

Jak informuje dziennikarz RMF FM Mateusz Chłystun, poszukiwania chłopców zaczęły się w nocy. Grupa około 150 policjantów i 80 strażaków przeczesuje teren w okolicach Ledna. Podzielono go na sektory, do akcji zaangażowano też funkcjonariuszy z psami tropiącymi.

Do tej pory udało się sprawdzić obszar około 700 hektarów. Akcja jest o tyle trudna, że odbywa się zarówno w pobliskich lasach, na łąkach, ale też na podmokłym terenie, gdzie znajdują się rozlewiska Odry. W akcji bierze udział policyjny śmigłowiec, patrolowany jest także spory odcinek Odry.

W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej. Funkcjonariusze do działań wykorzystują nowoczesny sprzęt taki jak łodzie motorowe, kamery noktowizyjne i quady, które ułatwiają poruszanie się w trudnym terenie. Dzięki dronom i policyjnemu śmigłowcowi posiadającymi kamery termowizyjne, obszar poszukiwań sprawdzany jest również z powietrza. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych chłopców.

Policja wyklucza wątek uprowadzenia chłopców. O ich zaginięciu wczoraj późnym wieczorem poinformowali funkcjonariuszy rodzice. 

Policjanci proszą osoby, który posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.