Wnioski projektu raportu komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy są skandaliczne i nieoparte na faktach - uważają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Konkluzją projektu raportu jest rekomendacja wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry.

Sformułowania przyjęte we wnioskach do raportu są "skandaliczne", a same wnioski są "absolutnie nieoparte na żadnych faktach" - uważa Wojciech Szarama z PiS zasiadający w komisji śledczej.

Nie ma żadnych podstaw do wysuwania takich wniosków, nie tylko nie ma podstaw do wysuwania takich wniosków w materiale dowodowym, ale one są pewnym rodzajem pomówienia wobec ministra i premiera - podkreślił Szarama.

Z kolei jego partyjna koleżanka Anna Zalewska oceniła, że uzasadnienia do wniosków są "absurdalne". Nie można kogoś stawiać przed TS na podstawie jednozdaniowego ogólnika" - mówiła.

To SLD i Ryszard Kalisz rozpoczęli swoją kampanię wyborczą - podkreśliła. Według posłanki, projekt raportu to dowód, że komisja od początku do końca była komisją polityczną.