Rośnie ponadpartyjna koalicja na rzecz zalegalizowania w Polsce pokera sportowego - informuje "Rzeczpospolita". W Sejmie ma powstać Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera.

Jego założycielem jest Artur Górczyński z Ruchu Palikota, ale w skład zespołu mają wejść posłowie ze wszystkich klubów poza Solidarną Polską. Chcemy do Sejmu zapraszać gości i przekonywać, że złe prawo trzeba zmienić - tłumaczy Górczyński.

O rosnącej determinacji lubiących pokera posłów może też świadczyć to, że w marcu, po raz pierwszy od dwóch lat, tą grą karcianą zajęła się Sejmowa Komisja Sportu.

Choć na całym świecie popularność tej gry szybko rośnie, w Polsce poker jest praktycznie - poza kasynami - zakazany. Nawet wtedy, gdy gra nie toczy się o pieniądze. To efekt uchwalonej w 2009 roku w błyskawicznym tempie nowelizacji ustawy hazardowej.

Jakie są szanse na to, że rząd zgodzi się na złagodzenie przepisów? Nie przewidujemy regulacji dotyczących pokera z nazwy sportowego - mówił w marcu na posiedzeniu komisji wiceminister finansów Jacek Kapica, który odpowiada za politykę dotyczącą hazardu.

(edbie)