Zdaniem specjalistów trzeba jak najszybciej wymienić drzewostan. W Warszawie ok. 60 proc. drzew to topole, klony srebrzyste oraz jesionolistne, które nie powinny być w ogóle sadzone przy ulicach i domach, gdyż są łamliwe i słabo ukorzenione.
Ratusz rozpoczął wielką inwentaryzację stołecznych drzew. Dzięki temu powstanie pierwsza w Polsce szczegółowa, elektroniczna baza danych o zieleni. Inwentaryzacja pochłonie 500 tys. zł i zakończy się w listopadzie.