15 osób jest rannych po zderzeniu autobusu ze śmieciarką koło Kościerzyny na Pomorzu - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 214.

Ze wstępnych informacji wynika, że śmieciarka czołowo zderzyła się z autokarem wycieczkowym. Przez pewien czas kierowca autokaru był zakleszczony w pojeździe. Strażakom udało się go już jednak wydostać. 15 osób zostało opatrzonych i przewiezionych do szpitali (na badania) - powiedział naszemu reporterowi Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak ustalił nasz dziennikarz, autokarem jechało 40 dorosłych, w wieku od 30 do 40 lat - to wycieczka z okolic Sieradza. Ci, którzy wyszli z wypadku cało, trafili do szkoły w Wielkim Klinczu, gdzie mieli dostać posiłek. Razem z nimi trafiła tam druga grupa, bo wycieczka liczyła dwa autokary.

Śmieciarka była w chwili wypadku do pełna załadowana śmieciami, ale - jak informowała policja - była też na szczęście szczelnie zamknięta i śmieci nie wysypały się na drogę.

(Kuba Kaługa, edbie)